Dora Eğitim Kurumları

Dora Okulları olarak 2002 yılından bu yana eğitime olan inancımızla kurduğumuz ve giderek geliştirdiğimiz okullarımızda “milli değerlerimize bağlı, dünyadaki yenilikleri gelişmeleri takip eden, kalite çıtasını sürekli yükselten, insanı merkeze alarak farklılıklara saygı duyan, karakter gelişimini önemseyen, hoşgörülü ve şeffaf” eğitim felsefemizi kendimize ilke edindik.

Amacımız, öğrencilerimize saygın meslekler kazandırarak geleceğe güvenle bakmalarını sağlamak ve nitelikli yetişmiş bireyler olarak onları topluma kazandırmak. Okullarımızda, uzman eğitim kadromuzla, donanımlı atölyelerimizde, öğrencilerimize teorik ve pratiğin bir arada olduğu dinamik bir eğitim veriyoruz.

 

Öğrencilerimizi çok yönlü bireyler olarak yetiştirmek, sosyal ve duygusal gelişimlerini sağlamak, onları bireysel olarak gelebilecekleri en üst seviyeye taşımak en önemli hedefimizdir. Öğrencilerimizin eğitim hayatları süresince mutlu ve başarılı olmaları için destek veriyor, onların yanlarında yer alarak rehberlik ediyoruz.

Öğrencilerimizin sevgi, saygı, hoşgörü, güven, uzlaşma ve paylaşma gibi değerleri içselleştirmelerine, akademik başarıyı hayatla ilişkilendirmelerine özen gösteriyoruz; öğrencilerimizin mutluluğunu ve kişilik gelişimlerini önemsiyoruz. Bu süreçteki payımızın, öğrenciler ve velilerimiz tarafından fark edilip bizlere ömür boyu süren sevgi saygı seli olarak dönmesi en büyük mutluluğumuz.