Gezilerimize Son Hız Devam; Biruni Üniversitesindeyiz…

 

Cevizli kampüsümüz olarak okulumuz zaman zaman hem ortaokul öğrencilerini ağırlamakta hem de farklı üniversitelere geziler düzenlemektedir. 2017-2018 eğitim ve öğretim yılında gezi düzenlediğimiz okullardan biri de Biruni Üniversitesi. Okulumuz müdür yardımcısı Serkan Temel ve rehberlik öğretmenlerimizden Kübra Ataseven’in katıldığı gezimize 12.sınıf öğrencilerimiz katıldı.

Biruni Üniversitesine yaptığımız ziyarette; ilk olarak üniversitede okuyan tıp öğrencisi üniversite sınav hazırlık sürecini ve deneyimlerini, sınav tercihlerini, üniversiteye giriş sürecini paylaştı. Daha sonra sağlık meslek seminerine katılan öğrenciler sağlık bölümleri hakkında bilgi sahibi oldular. Fizyoterapi, kimya, tıp, diş hekimliği, eczacılık, hemşirelik, ebelik, beslenme ve diyetetik bölümlerini ve laboratuvarlarını gezen öğrenciler kullanılan birçok maket üzerinde inceleme yaptı.

Kopernik’ten önce güneş merkezli evren anlayışını benimseyen, Newton’dan 700 sene önce yerçekimi gücünü açıklayan, Galileo’dan 600 sene önce Dünya’nın döndüğünü açıklayan Biruni’nin üniversitede balmumu heykelini gören öğrenciler fotoğraf çektirdiler. Kampüs gezisi ile son bulan ziyaretimizden öğrencilerimiz çok memnun kaldılar. Üniversite hakkında bilgi sahibi olan öğrenciler bölümleri yakından inceleme imkanı buldular. Umarız bu gezimiz bu yıl tercih yapacak öğrencilerimize tercihlerinde yardımcı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir