Yabancı Dil Eğitmi

Dora Okullarında, her şeyden önce bir dil öğrenmenin hayatta yeni bir bakış açısı kazandırdığını ve ancak severek bir dil edinilebileceğini savunuyoruz.

Okulumuzda,  İngilizce eğitimini zorunlu olduğu için değil de öğrencilerimizin severek öğrenmeleri ilk hedefimizdir.

Yalnızca okul içinde değil, okul dışında da onları konuşmaya farklı kültürleri tanımaya ve saygı duymaya teşvik ediyoruz. Her öğrencimizin yabancı dil ile ilgili gereksinimleri  belirlendikten sonra  ihtiyaca uygun bir eğitim sistemiyle hareket ediyoruz. Her bireyin kendine özel güçlü yanları olduğunu biliyor ve onları destekliyoruz. Farklı öğretim stilleriyle İngilizce eğitiminde başarıyı sağlıyoruz. Ana dil dışında bir dilde de kendini ifade edebilen bireyler yetiştirmeyi hedefliyor, dil becerilerini geliştirmek için teknolojiden yararlanmayı da ihmal etmiyoruz.

Bununla beraber CEFR (Avrupa Ortak Müfredat Çerçevesi) esas alınarak öğrencilerimizin okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini en etkin şekilde kazanmalarını hedefliyoruz. Ders içindeki aktivitelerle,  grup çalışmaları ve ikili çalışmalar yaparak öğrencilerin arkadaş ortamlarında rahatça dili kullanmalarını sağlayarak dört esas becerilerini de geliştirmeleri fırsatını sunuyoruz.

Kısaca okulumuzda yabancı dil eğitiminde hedeflerimiz:

  • Öğrencilere dil öğrenmeyi sevdirmek
  • Okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini geliştirmek
  • Dört esas beceri ele alınarak, öğrencilerin rahat bir ortamda dili kullanmasını sağlamaktır.
Eğitim Saatlerimiz Detaylar
Pazartesi-Cuma 8:45 - 17:00 Cumartesi 9:00 - 13:00
İletişim