Dora Anadolu Lisesi

Eğitim ile ilgili her alan bir yolculuğu anımsatır bana. Yolculuklarda bazen beklersiniz, bazen yavaş hareket edersiniz, bazen de hızlanırsınız. Benimde eğitim yöneticiliği yaptığım on yıllık meslek yaşantım böyle geçti. Eğitim gibi dinamik alanda, hep arayış içinde olduğumdan beklediğim zamanlar az olmuştur. Beklediğim zamanlarda ise var olanı değerlendirmeyi, analiz etmeyi hiç bırakmadım. Zor zamanlarda yavaş hareket etmenin, toprağa sağlam basmakla eş değer olduğuna inandım. Beklerken de ve yavaş hareket ederken de hızlanmak için enerji biriktirdim.

Kolay olmayan zor soruları sevdim. Zor sorulara yeni cevaplar bulabilmek için çok okudum. Okurken hep sorguladım. Bu yüzden aldığınız bir kararı, yaşamı, eğitimi, sanatı ve hayata dair her şeyi sorgulayan öğrencilerimle uzun konuşmalar yapmayı sevdim.

Okurken hep yeni şeyler öğrendim. Bana yeni şeyler öğreten meslektaşlarımı ve öğrencilerimi hayatımda farklı bir yere koydum. Yeni şeyler öğrenmenin önemini hem meslektaşlarıma hem de öğrencilerime sürekli hatırlattım.

Okurken eğlendim, kederlendim, tartıştım ve dersler çıkardım. Eğitim dediğimiz yapı canlı bir organizmaysa eğer, ona canlılığı en çok öğrencilerimiz katmıyor mu? Bu yüzden onlarla eğlenmenin, aralarda ve bazen dersleri kırarak(!)  okul bahçesinde basketbol ve voleybol oynamanın keyfini çok yaşadım. Yanlış yaptıklarında hayatta deneyimleyerek kandığım doğrular konusunda çok tartıştım. Zaman akıp giderken öğrencilerimin karşılaştıkları problemlerde beraber dertlenmenin yükünü çok taşıdım. Her zaman iyileri biriktirip kötüleri azaltmak için deneyimlediklerimden fazlasıyla dersler çıkardım.

Okurken hep heyecanlandım. Her eğitim yılının başında öğretmen arkadaşlarımızla yaptığımız hazırlık çalışmalarından, farklı modeller kurgulamaktan, paylaşmaktan heyecanlandım. Mezuniyet törenlerinde konuşurken, duygularımı anlatmak için seçtiğim kelimelerin yeterli olamayacağını düşünerek heyecanlandım. Her yanıyla emek isteyen bu yolculuğumda okumaya, tartışmaya, eğlenmeye, dertlenmeye, sorgulamaya, öğrencilerime/meslektaşlarıma inanmaya ve heyecanlanmaya devam ediyorum…

Duyurular ve Etkinlikler

Okul Kadrosu

Eğitim Saatleri ve İletişim

Eğitim Saatlerimiz:

  • Pazartesi-Cuma 8:45 - 17:00
  • Cumartesi 9:00 - 13:00

Etüt Saatlerimiz:

  • Pazartesi-Cuma 17:00 - 18:00
  • Cumartesi 9:00 - 13:00

Dora Anadolu Lisesi

Altayçeşme Mah. Efe Boz Sok. No:25 Maltepe/İstanbul

merhaba@doraokullari.com

Tel: 0(216) 457 5545

Cep: 0(549) 457 5545