Deniz Temiz Derneği TURMEPA Okulumuzdaydı

 

Dora Sağlık Meslek Liseleri Cevizli kampüsümüzde bu hafta Deniz Temiz Derneği TURMEPA’yı misafir ettik. Dernek yetkilisi Burak bey öğrencilere dernek hakkında bilgi verdi ve derneğin faaliyetlerinden bahsetti.

Deniz ve kıyılarımızın korunmasını ulusal bir öncelik haline getirerek gelecek nesillere kalkınmada sürdürülebilirlik hedefine ulaşmış yaşanabilir bir Türkiye bırakmak amacıyla yaptıkları çalışmaları anlattılar. Deniz kirliliğinin büyük bir oranında karadan insan eliyle oluştuğunu daha geniş kitlelere duyurmak amacıyla yaptıkları projeleri, farkındalık çalışmalarını, kamuoyu bilinçlendirme çalışmalarını ve eğitim faaliyetlerinden bahsettiler.

Okulumuzda eğitim kaynaklarımızı, kitapçık ve bilgi dokümanlarımızı daha verimli için oluşabilecek çöp miktarımızı en aza indirgemeyi; öğrencilerimizin hem bir birey olarak hem de okul olarak duyarlı olmayı, üzerimize düşen görevleri nasıl yapabileceğimizi anlattılar.

Okul olarak bu tür eğitimlerin öğrencilerimizin bakış açılarını değiştirmesini ve çevreye karşı daha duyarlı bireyler olmasını temenni ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir