Çanakkale Zaferi’nin 104.Yıldönümünde Saygıyla Anıyoruz

Özel Dora Maltepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi cevizli kampüsü olarak,  Çanakkale Zaferinin 104. yıl dönümünde kahraman Türk askerlerini ve canını ortaya koyan fedakar Türk milletini andılar. Türk milletinin hafızasına kazınan bu büyük zafer şiirler, şarkılar, güzel skeçler ile anıldı ve kutlandı.

Öğrencilerimizden Tülin MERT ve Yunus Emre BAYRAKTAR’ın sunumuyla başlayan tören,  bir dakikalık saygı duruşuyla ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti.

Okul müdürümüz Ali Haydar Baytekin’in günü anlam ve önemi ile ilgili duygusal bir konuşma yaptı. Öğrencilerimizden Ayşegül Kaya ve Ebrar Aysu BÜLBÜL’ün okuduğu şiir ile tüm öğrencileri ve öğretmenleri duygulandırdı.

Öğrencilerimizden Rıdvan Taha Erçayan, Furkan Bayrak, Mert Aslan, Özgür Deniz KOÇ, Koray Polat, Ömer Can Ertekin, Ali Kılıç, Erkin Rohat, Berat Kardaşlıdan oluşan kadroda, Çanakkale Zaferi’nden bir alıntı skeç olarak canlandırdılar. Yusuf Batuhan Apaydın ve Mertcan Tekin ise

Anzaklı Ömer’in hikayesini skeç olarak canlandırdılar.

Programın sonlarına yaklaşırken, Aleyna Nur ALKAN’ın tarihi zaferle ilgili önemli bir kahraman olan Seyit Onbaşı’nın herkese ders olacak önemli hikayesini dinlediler. Hikayenin sonunda Müzik öğretmenimiz Cemre CANTAŞ öğrencilerimizden oluşturduğu koroda,  Çanakkale türkülerinden oluşan parçalar seslendirdiler.

Etkinliği organize eden tüm öğretmen ve görev alan öğrencilerimize ve ayrıca tüm programı hazırlayan ve sunan Selim Ak öğrencimize teşekkür ediyoruz.

18 Mart Çanakkale zaferini yürekten kutluyor, şehitlerimizi minnet ve saygıyla anıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir