Çanakkale Zaferi’nin 103.Yıldönümünde Saygıyla Anıyoruz

Dora Sağlık Meslek Liseleri Cevizli Kampüsü olarak Çanakkale Zaferinin 103. yıl dönümünde kahraman Türk askerlerini ve canını ortaya koyan fedakar Türk milletini andılar. Türk milletinin hafızasına kazınan bu büyük zafer şiirler, şarkılar, güzel skeçler ile anıldı ve kutlandı.

Öğrencilerimizden Şilan Kaya ve Gökhan Çorukoğlu’ nun sunumuyla başlayan tören,  bir dakikalık saygı duruşuyla ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti.

Okul müdürümüz Ali Haydar Baytekin’in günü anlam ve önemi ile ilgili duygusal bir konuşma yaptıöğrencilerinden Yusuf Batuhan Apaydın okuduğu şiir ile tüm öğrencileri ve öğretmenleri duygulandırdı.

Öğrencilerinden Ümit Dinç, Furkan Bayrak, Samet Öz, Emre Aykut Çanakkale Zaferi’nde görev alan önemli komutanları canlandırdılar.

Mertcan Tekin ve Barış Çelik kendileri yazdıkları ve okudukları duygusal rap çalışması ile büyük alkış aldılar.

Tarih öğretmelerinden Tuğba Kuşçu’nun da oynadığı skeçte öğrencilerimiz hem eğlendiler hem de tarihi zaferle ilgili önemli bir kahraman olan Seyit Onbaşı’nın herkese ders olacak önemli hikayesini dinlediler. Hikayenin sonunda öğrencilerimizden Aybüke Gür, Sıla Tınaz, Zeynep Dişoğlu Çanakkale türküsünü okudular ve öğrencilerimizden Koray Polat müzik dinletisine çaldığı org ile eşlik etti.

Etkinliği organize eden tarih öğretmenlerimizden Tuğba Kuşçu’ya, coğrafya öğretmenlerimizden Mustafa Soylu’ya ve görev alan öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

18 Mart Çanakkale zaferini yürekten kutluyor, şehitlerimizi minnet ve saygıyla anıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir