12-18 Mayıs Hemşireler Haftası Etkinliklerimiz

Dora Sağlık Meslek Liseleri Cevizli Kampüsü olarak bu yıl ‘’12- 18 Mayıs Hemşireler Haftası’’nı coşkuyla kutladık. Yarının hemşireleri olacak öğrencilerimiz ve velilerimizle yaptığımız kutlamalar Maltepe Küçükyalı Evlendirme Dairesinde renkli anlara sahne oldu.

Program öncesinde kokteyl de bir araya gelen velilerimiz öğrencilerimizin 3 yılın değerlendirmesini yaptılar.

Meslek öğretmenlerimizden Esra Şadi’nin sunuculuğunu yaptığı günde programımız 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

  1. sınıf öğrencilerimizden Feyza Terzi’nin yaptığı konuşması ile herkesi duygulandırdı.

Okul müdürümüz Ali Haydar Baytekin günün önemi ile ilgili konuşmasını yaptı, öğrencilere dilek ve temennilerinde bulundu.

Öğrencilerimizden Ayşegül Karabodur ve Ümit Dinç okudukları hemşireler ile ilgili şiirle herkesi duygulandırdılar.

Genel koordinatörümüz Serpil Yücel Öztürk hemşirelik mesleği ile ilgili yaptığı konuşmada kendi meslek hayatıyla ilgili anılarını bizlerle paylaştı.

Öğrencilerimizden Barış Çelik ve Mert Can Tekin okudukları rap şarkısı ile hemşirelik mesleğinin ne kadar kutsal bir meslek olduğunu anlattılar.

  1. sınıf öğrencilerinden Mertcan Eycan okuduğu türküler ve çaldığı davul ile velilerimizi gözyaşlarına boğdu.

Öğrencilerimizin öğretmenlerinden  yardım almadan hazırladığı ve neredeyse tüm yörelere ait oyunların oynandığı modern halk oyunları gösterisi herkesin alkışını aldı.

Okul müdür yardımcımız Serkan Temel yaptığı beatbox , Türk dili ve edebiyatı öğretmenlerimizden Havva Güngör ve fizik öğretmenlerimizden Hande Akdemirelli’nin söylediği şarkılar herkesin alkışını topladı.

Son olarak meslek öğretmenlerimizden Kübra Ergin’in öncülüğünde oynanan tiyatro oyunu hemşirelerin nöbetlerde ne kadar zorlu süreçler yaşadığını ve ne kadar farklı hastalıklar ve hastalarla uğraştıkları, sabır ve özverinin bu meslekte ne kadar önemli olduğunu bir kez daha bizlere anlattılar.

Programda yer alan tüm öğretmenlerimize ve emeği geçen tüm öğrencilerimize teşekkür ederiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir