10-11 Mart Bursluluk Sınavlarımız Tamamlandı

 

Dora sağlık meslek liseleri cevizli kampüsü olarak bu yıl düzenlediğimiz 10-11 Mart tarihindeki bursluluk sınavlarımız tamamlandı.

Farklı okullardan 8. Sınıf öğrencilerinin katılım gösterdiği sınavlarda öğrenciler ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışırken,  veliler ise öğrenciler sınavdayken okul müdürümüz Ali Haydar Baytekin, müdür yardımcımız Serkan Temel hem okulumuz hakkında hem yeni sınav sistemi hakkında bilgi verdi. Rehber öğretmenimiz Kübra Ataseven ‘’ velinin başarıdaki rolü’’ ile ilgili sunumu ile velilere tavsiye verdi. Okulumuza gelen veliler okulumuz hakkında merak ettiklerini sordular.

Bursuluk sınavlarında birinci olan öğrenciye yüzde %100, ikinci olan öğrenciye %75 indirim, üçüncü olan öğrenciye %50, dördüncü , beşinci, altıncı, yedinci, sekizinci, dokuzuncu ve onuncu olan öğrenciye %25 indirim uygulanacaktır. Sınava katılan her öğrenciye ise %10 indirim uygulanacaktır.

Katılım gösteren velilerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederiz, öğrencilere bundan sonraki eğitim öğretim hayatlarından herşeyin gönüllerince olmasını dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir